Sprogimas

To dar neteko matyti: Šiaurės Lietuvoje įkurtas naujas miestas neįprastiems gyventojams

inkilaipakruojisPakruojo dvare sukurtas unikalus gamtos ir meno dermės projektas - įkurtas pirmasis šalyje (o gal - ir pasaulyje) Varnėnų miestas. Čia tradiciniu būdu, ant senovinių ilgų karčių iškelta beveik 1000 spalvingų, žinomų Lietuvos, Ukrainos ir Latvijos žmonių, menininkų, moksleivių bei įvairių organizacijų ištapytų inkilų.

Kaune pradedama Panemunės baseino statyba

baseinoSavo jėgomis baseiną su SPA zona Nemuno saloje pastatęs Kaunas tęsia vandens sporto statinių plėtrą visame mieste. Praėjusių metų pabaigoje pradėtos statybos Šilainiuose. Čia nuo pamatų atgimsta Rūtos Meilutytės pirmoji plaukimo vieta. Po šv. Velykų paruošiamieji darbai startavo Panemunėje – rangovas įrengia apsaugines tvoras Vaidoto g. 11 sklype. 

Paskelbti geriausi Lietuvos mėgėjų teatrų kūrėjai

teatroSavaitgalį Kupiškio kultūros centre vykusioje didžiausioje Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ pagerbti geriausi teatrų režisieriai, dramaturgai, scenografai ir aktoriai, o laureatams už įsimintiniausius, ryškiausius darbus įteiktos metų nominacijos. 

Smiltynėje pastatytas laivybos saugumui būtinas radaro bokštas, įkopti nebus leidžiama

smiltyneKlaipėdoje, Smiltynės pusėje, įrengtas radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas, jis būtinas saugiai laivybai Klaipėdos uoste, į jį lipti lankytojai negalės.

Kaip pranešė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, kad į Klaipėdą atplauktų kuo didesni laivai ir jie galėtų būti pilniau pakrauti, keičiasi ir uosto parametrai. 

Kaune Laisvės alėjoje bus kertamos 23 kritinės būklės liepos

laisvesalejaKaune, Laisvės alėjoje, dėl kamienuose smarkiai išplitusio puvinio bus kertamos 23 kritinės būklės liepos, darbai prasidės antradienį, pranešė miesto savivaldybė.

Pasak pranešimo, dvi dešimtis iš daugiau kaip penkių šimtų abipus Laisvės alėjos išsirikiavusių senųjų liepų pakeis jaunesni, bent dešimties metų sulaukę medžiai.

Kaune pradedamas statyti pirmasis tiltas tarp Nemuno salos ir Žemosios Fredos

tiltaskaunoŽalia šviesa uždegta – per artimiausius kelerius metus nusidrieks nauja jungtis iš Nemuno salos link Aleksoto bei Žemosios Fredos. Šią savaitę Kauno miesto savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį su bendrove „Kauno tiltai“ dėl 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tilto, pretenduojančio tapti nauju traukos centru, statybos. Tai bus jau šeštoji Nemuno krantus jungianti susisiekimo arterija abipus salos.

Šiauliečiai – už SSRS karių kapų iškėlimą iš centro, miesto valdžia prašo keisti įstatymus

siauliaiŠiauliečiai norėtų, kad iš miesto centro būtų iškelti sovietų karių palaikai, bet miesto valdžia teigia, kad to padaryti neįmanoma be įstatymų pakeitimų.

Tris mėnesius vykusioje apklausoje sudalyvavo 1538 gyventojai, 81,79 proc. miestiečių pareiškė, kad norėtų, jog Šv. Apaštalų Petro ir Povilo katedros prieigose palaidoti Antrojo pasaulinio karo karių palaikai būtų perkelti į tikras kapines, pranešė savivaldybė.

Klaipėda nutarė metus nerengti šviesų festivalio

klaipedaNuo 2015 metų Klaipėdoje rengiamas šviesų festivalis šiemet nevyks – nuspręsta padaryti metų pertrauką, pranešė „Vakarų ekspresas“.

„Skirsime laiko sudaryti sąlygas ilgalaikei strategijai ir peržvelgti festivaliui skirto finansavimo netolygumus. Vystome ir rėmėjų pritraukimo viziją. Šis festivalis metams stabdomas, kad „persikrautų” ir vėl savo unikalumu bei išskirtinumu galėtų diktuoti madas Lietuvoje ir atspindėtų naujausias pasaulines tendencijas“, – sakė viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės” direktorė Eglė Šulskė.

Kalėdinių giesmių festivalis Klaipėdoje

festivalisklaip2023 m. gruodžio 30 d. Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ kartu su Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia organizuoja tradicinį Vakarų Lietuvos krašto bažnytinių chorų Kalėdinių giesmių festivalį.

Molėtuose atidarytas 6 mln. eurų vertės baseinas

baseinasMolėtuose ketvirtadienį atidarytas 25 metrų ilgio Pasaulio tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitinkantis baseinas, į kurį investuota 6 mln. eurų, pranešė Molėtų savivaldybė. 

Baseino koncesija 15 metų už 9,6 mln. eurų suteikta Vilniaus rajono konsultacijų bendrovei „Fomtex“ – pastaroji,  savivaldybė ir jos antrinė įmonė „Molėtų baseinas“ pasirašė viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį.

Plungė kviečia menininkus dalyvauti IX Pasaulio žemaičių dailės parodoje

plungPasaulio žemaičių dailės paroda – vienas seniausių sambūrių Lietuvoje, kas kelerius metus sukviečiantis Plungėn kūrybines pajėgas iš viso pasaulio. Tai išskirtinis reiškinys Lietuvos mene, nes dalyviais čia gali tapti tik iš šio regiono kilę ar jame gyvenantys, jaučiantys prigimtinį, glaudų ryšį su Žemaitija menininkai. IX Pasaulio žemaičių dailės parodos atidarymas vyks 2024 m. vasarą Žemaičių dailės muziejuje, kuris įsikūręs vienuose gražiausių Lietuvoje – restauruotuose kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose.

Aktyvios kaimo bendruomenės drąsiai imasi pokyčių

jurbarkoliutAktyvios vietos veiklos grupės (VVG) įvairiuose Lietuvos regionuose jau kuria sumanų kaimų ir socialinio bei bendruomeninio verslo projektus. Su keliais jų susipažino žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, Jurbarko rajone aplankęs evangelikų liuteronų parapijos diakoniją „Jurbarko Sandora" ir susitikęs su asociacijos „Martyno žąsys“ vadove.

Jonavoje be tėvų augantys vaikai Kalėdas sutiks naujuose namuose

vaikunamasJonavos rajono savivaldybėje nebeliko institucinės vaikų globos – septyni be tėvų augantys jaunuoliai iš Vaiko ir šeimos gerovės centro persikėlė į naują gyvenamąjį namą Panerių gatvėje.

Bendruomeninių globos namų gyventojus su įkurtuvėmis pasveikino savivaldybės vadovai, socialinių, švietimo ir kitų rajono įstaigų atstovai.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau vaikų atranda vietą globėjų namuose, todėl institucinė globa Jonavoje tapo nebeaktuali, – sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius. – Linkiu vaikams šiuose namuose užaugti stipriems ir savarankiškiems, kad vėliau mokėtumėte kurti savo gyvenimus patys ir galėtumėte padėti kitiems“.

Plungėje ketinama steigti pusiaukelės namus

pusiaukeleLietuvos kalėjimų tarnyba Plungėje ketina steigti pusiaukelės namus – įstaigą, kurioje apsigyvens laisvės atėmimo bausmes bebaigiantys atlikti nuteistieji.

Šiam tikslui Lentpjūvės gatvėje už 520 tūkst. eurų buvo įsigytas pastatas.

„Čia bus galima apgyvendinti iki 28 asmenų – vyrų ir moterų. Inicijuodama pusiaukelės namų plėtrą, Lietuvos kalėjimų tarnyba stengiasi, jų tinklą Lietuvoje paskirstyti taip, kad po vienus pusiaukelės namus būtų kiekvienoje Lietuvos apskrityje“, – BNS teigė Lietuvos kalėjimų tarnybos atstovė Virginija Vervečkaitė.

Plungėje atidengtas paminklas dr. Bronislovui Lubiui

lubiuiSpalio 21 d. Plungėje įvyko svarbios iškilmės – kunigaikščių Oginskių dvaro parke, šalia žaliojo tiltelio, atidengtas paminklas vienai iškiliausių asmenybių Lietuvoje – 1990 metų kovo 11 dienos Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui, Plungės garbės piliečiui ir Plungės krašto sūnui dr. Bronislovui Lubiui (1938–2011).

Šiauliuose atidaromos beveik du dešimtmečius planuotos naujos kapinės

kapinesŠalia Šiaulių vakarinio aplinkkelio, 38,3 hektaro plote spalio pabaigoje bus atidarytos naujos Daušiškių kapinės. Apie naujas miesto kapines trūkstant vietų senosiose pradėta kalbėti dar 2005 metais, o 2010 metais nupirkus žemę jų įrengimo procesas užtruko teismui panaikinus detaliuosius planus. 

Marijampoliečiai nesutiko atsisakyti beveik 200 kaimų ir gyvenviečių pavadinimų

marijampoleMarijampolės savivaldybės siūlymas naikinti beveik 200 kaimų ir gyvenviečių pavadinimus nesulaukė gyventojų palaikymo. Etnologai įspėjo, kad priėmus tokį sprendimą būtų padaryta žalos tradicijoms ir mokslui.

Nors savivaldybės surengtoje apklausoje dalyvavo vos 3,5 proc. suinteresuotų gyventojų, jie pareiškė neigiamą nuomonę dėl siūlomų pakeitimų, todėl savivaldybė ketina atsižvelgti į šią poziciją.

„Nuomonę išsakė nedidelė gyventojų dalis, ko gero, paliksime gyvenamąsias vietoves, bet su nustatytomis ribomis, jos dabar yra nenustatytos“, – BNS sakė Marijampolės savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Tautvydas Berteška.

Šeštadienį Lietuvos miestai ir miesteliai nušvis žalia spalva

zaliastiltasKiekvienais metais antrąjį spalio šeštadienį įvairiais renginiais ir akcijomis minima Europos organų donorystės diena. Taip siekiama atkreipti žmonių dėmesį į organų donorystės temą ir prasmę, nes be gyventojų pritarimo sudėtingas donorystės procesas negalėtų vykti. Organų donorystės idėjai skleisti šiais metais net, 27 Lietuvos savivaldybės vienijasi ir žalia spalva, simbolizuojančia viltį, apšviečia reikšmingiausius miestų ir miestelių objektus: pastatus, tiltus, bažnyčias, alėjas ir pan.

„Gyvastis“: žvakučių uždegimo iniciatyva kviečia padėkoti organų donorams

gyvastiLietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė: „Džiaugiamės, kad mūsų skleidžiama pagarbos iniciatyva plečiasi ir vis daugiau Lietuvos tą dieną skiria didvyriams padėkoti. Pacientai, kuriems išgelbėta gyvybė ir gyvenimas tęsiasi – geriausiai supranta tokios dovanos vertę. Kiekvienas iš jų dėkingumą išreiškia savaip, tačiau bendra iniciatyva, bendra pagarba pakylėja organų donorystės idėją, ji skleidžiasi vis plačiau“. A. Degutytė sako, jog asociacijos nariai tikisi, kad tradiciniu renginiu tapusi iniciatyva aprėps kuo platesnę mūsų šalies dalį. O tai reiškia, kad organų donorystės žinią – jos prasmę ir galimybes – sužinos vis daugiau žmonių.

Maltiečiai sveikino senjorus: jūsų praeitis būtina ateičiai kurti

maltieJungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1990 m. spalio 1-ąją paskelbė Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Tai puiki proga padėkoti garbaus amžiaus žmonėms, atkreipti dėmesį į jų išgyvenimus ir bėdas, pasidžiaugti jų išmintimi ir nerūšiuojant pasakyti – nėra niekieno senelių, džiuginkime vyresniųjų širdis ir semkimės išminties iš jų patirties.

Maltiečiai globoja 2320 senelių – silpniausiems vežioja maistą, padeda buityje, lanko juos užklupus vienatvei ir ligai, skatina kartų draugystę, stipresnius įtraukia į veiklas ir rūpinasi ne visada sočia jų kasdienybe.

Seminaras regioninės žiniasklaidos atstovams

seminarRugsėjo 14–15 dienomis Vilniuje, „Europos namuose“, vyko seminaras regioninės žiniasklaidos atstovams, kurį organizavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Europos Parlamento biuras Lietuvoje. Diskusijose dalyvavo Europos Parlamento nariai, žinomi politikai, valstybinių institucijų atstovai ir kitų sričių specialistai. Pusšimtis žurnalistų iš visos Lietuvos turėjo galimybę pasisemti žinių, susitikti su politikais, specialistais bei išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus.

N. Akmenėje atverta 100 mln. eurų tvarios statybos konstrukcijų gamykla

vmgRugsėjo 13 d. Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai atverta pirmoji Baltijos šalyse ir vos trečioji Europoje konstrukcijų tvariai statybai gamykla. „VMG Lignum Construction“ gamykloje Skandinavijos, Š. Amerikos, Australijos ir didžiosioms Europos rinkoms kasmet planuojama pagaminti produkcijos už 150 mln. eurų. Naujoji gamykla taip pat sukurs 200 naujų darbo vietų, iš kurių 140 – jau užpildyta.

Muziejai kviečia pažinti lietuviškosios gotikos ženklus Dzūkijoje

muziejukeliaslazdijaiŠ. m. gegužės 18 d., minint Tarptautinę muziejų dieną, Trakų istorijos muziejuje startavo Lietuvos muziejų asociacijos inicijuojama nauja Lietuvos muziejų kelio (LMK) projekto kultūros paveldo sklaidos šešerių metų programa „Gimtoji Europa".

Ji sumanyta pasitelkiant Česlovo Milošo (Czeslawas Miloszas (1911-2004)) esė „Gimtoji Europa“, kurią Nobelio premijos laureatas sukūrė emigracijoje. Tai esė apie Europą rytų europiečio, rašytojo akimis, kurios įžvelgė kaip būti Europoje ir jaustis europiečiu, nepamirštant gimtosios vietos, o kartu jaučiant ir suvokiant įvairių Europos kultūrų sąveiką.

Jubiliejinė „Bėk bėk, žirgeli!“ šventė

zirgaiPirmąjį birželio šeštadienį, jubiliejinį kartą į Niūronis kvies tradicinė kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli!“. Čia sugužės žirgų ir įvairiausių pramogų mylėtojai.

Pirmą kartą Lietuva eina „Camino Lituano keliu“

caminoBalandžio 29 d. Lietuvoje atidarytas pėsčiųjų žygio sezonas „Lietuva eina Camino Lituano keliu“, į kurį įsijungė 18 savivaldybių, per 1000 žmonių. Šiuo keliu išsirengė ir mažeikiškiai: Pikeliuose paskelbta oficiali pėsčiųjų žygių sezono pradžia ir atidaryta nauja Camino Lituano atšaka Pikeliai–Židikai–Ylakiai–Renavas–Seda.

Renginio Mažeikių rajone organizatoriai – Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras bei Pikelių ir Židikų bendruomenės.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode